Dansk Klatreforbunds sekretariat:

Carsten Lau Isaksen - Konsulent
Ansvar: Klubudvikling, faciliteter, rutebyguddannelser, konkurrencer
Mail: carsten@klatreforbund.dk
Mobil: 21193430

 
Rune Windfeld - Konsulent
Ansvar: Instruktøruddannelser, klubudvikling, faciliteter 
Mail: rune@klatreforbund.dk
Mobil: 22541627

Henrik Roca Stephansen - Konsulent

Ansvar: Instruktøruddannelse, klubudvikling, børn og unge
Mail: henrik@klatreforbund.dk
Mobil:  20959144

Ida Clausen - Konsulent
Ansvar: Træneruddannelser, juniorprogram
Mail: ida@klatreforbund.dk
Mobil: 61700804


Lasse Dannemand Pedersen - Landstræner
Ansvar: Talent- og elite, landshold
Mail: lasse@klatreforbund.dk
Mobil: 61703886
 
Thomas Sigsgaard - Økonomiansvarlig
Ansvar: Økonomi og administration
Mail: thomas@klatreforbund.dk
Mobil: 52159072

 
Simone Marchman Kristensen (p.t. på barsel i 2022) - Kontormedarbejder
Ansvar: Administration
Mail:  simone@klatreforbund.dk