Dansk Klatreforbunds sekretariat:

Lotte Molsing - Generalsekretær
Ansvar: Daglig ledelse, Økonomi, Elite
Mail: lotte@klatreforbund.dk
Mobil: 27268982
Carsten Lau Isaksen - Konsulent
Ansvar: Klubudvikling, Faciliteter, Rutebyguddannelser, Konkurrencer
Mail: carsten@klatreforbund.dk
Mobil: 21193430

 
Rune Windfeld, Konsulent
Ansvar: Instruktøruddannelser, Klubudvikling, Faciliteter 
Mail: rune@klatreforbund.dk
Mobil: 22541627

Ida Clausen - Konsulent
Ansvar: Træneruddannelser, Juniorprogram
Mail: ida@klatreforbund.dk
Mobil: 61700804
Henrik Roca Stephansen
@  henrik@klatreforbund.dk
Mobil:  20959144
Opgaver:  Uddanner, klubudvikling, 


Simone Marchman Kristensen
@  simone@klatreforbund.dk
Opgaver:  Administration
 

DANSK KLATREFORBUND IDRÆTTENS HUS, BRØNDBY STADION 20, 2605 BRØNDBY 

TELEFON     KONTOR@KLATREFORBUND.DK, CVR 28208693